Anglicky a španělsky - Mgr. Pavla Netušilová


Mgr. Pavla NetušilováPavla Netušilová - Anglicky a španělsky.cz - výuka a překlady. Poskytuje sugestopedické i běžné kurzy angličtiny a španělštiny formou skupinovou i individuální a zaměřuje se také na oboustranné překlady ze všech odborných oblastí. Lektorka a překladatelka je absolventkou anglistiky a hispanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého a absolventkou sugestopedického kurzu výuky cizích jazyků s Dr. Georgi Lozanovem. Kromě soukromé výuky angličtiny a španělštiny získala lektorka také mnohaleté zkušenosti s výukou na základní i střední škole. K jejímu profesnímu růstu přispěly také pobyty ve Spojených státech, Velké Británii, na Kubě, v Chile, v Kostarice či ve Španělsku.

Sugestopedie je efektivnější, rychlejší a zábavnější studium cizího jazyka, vědecky prověřená metoda učení schválená UNESCO.  Jejím autorem je prof. Georgi Lozanov. Při výuce se používají speciální hudební skladby, které stimulují levou a pravou mozkovou hemisféru. Sugestopedie respektuje všechny učební typy – auditivní, vizuální i kinestetický. Metoda vyhovuje nejlépe těm, kteří nemají čas na domácí úkoly a samostudium a kteří se potřebují co nejvíce naučit v průběhu kurzu. Znalosti získané touto metodou se uchovávají v paměti trvaleji než je tomu u ostatních výukových metod. Výuka probíhá v příjemné motivující atmosféře, která dodává studentům sebedůvěru.

Poskytujeme také kurzy vedené běžnými metodami, jak podle zahraničních, tak i podle českých učebnic. Každému studentovi vyhovuje jiná metoda a jiná učebnice.

Máme také dobré zkušenosti s doučováním. Studenti a žáci, kteří mají ve škole s cizími jazyky problémy, získají během krátké doby motivaci a jejich výsledky se znatelně zlepšují. Současně připravujeme studenty na maturitu z angličtiny i španělštiny.

Nabízíme překlady zaměřené na všechny odborné oblasti. Překládáme z angličtiny a španělštiny do češtiny a také z češtiny do angličtiny a španělštiny a z angličtiny do španělštiny a naopak.

Překladatelce vyšlo také několik knih, přeložených z angličtiny a španělštiny a také vlastní kniha poezie v angličtině.

Vlastní knihy
Alchemy Of Love - kniha poezie

Přeložené knihy
Janet Cave: Tajemství času a vesmíru, Gemini 1994
Milan Platovský: Přežít a žít, Olympia 1999 (odkaz na stránky Národní knihovny ČR)
Mniši z New Skete: V duchu štěstí, Šťastní lidé 2002 (odkaz na str. Národní knihovny ČR)
Miguel Berzosa Martínez: František Xaverský, Refugium 2005


Víte, že...?

Španělsky hovoří více než 450 milionů rodilých mluvčích?
Anglicky více než 470 mil. Jako druhý jazyk využívá angličtinu téměř miliarda lidí na celém světě.

Menu